• Night School

    ★½

  • Hell Fest

    ★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★½

  • The Clovehitch Killer

    ★★★★

  • Overlord

    ★★★½

  • Apostle

    ★★★★

  • The Perfection

    ★★

  • Sam Morril: Positive Influence

    ★★★★

  • Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

    ★★★

  • Daniel Sloss: Live Shows

    ★★★★½

  • mid90s

    ★★★

  • Halloween

    ★★★½

  • Anthropocene: The Human Epoch

    ★★★

  • The Nightingale

    ★★★★

  • The Nun

    ★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★

  • First Man

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • Slender Man

    ½

  • Jim Jefferies: This Is Me Now

    ★★★★

  • Cam

  • The First Purge

    ★½

  • Possum

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★½

  • Gotti

    ½

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★½

  • Climax

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★½

  • Upgrade

    ★★★½

  • Unfriended: Dark Web

    ½

  • The Strangers: Prey at Night

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • The Open House

    ½

  • Mandy

    ★★★½

  • Searching

    ★★★★

  • Fifty Shades Freed

    ½

  • Tom Segura: Disgraceful

    ★★★★

  • Insidious: The Last Key

    ★½

  • A Very Lovely Dream: One Week in Twin Peaks

    ★★★★½

  • Pitch Perfect 3

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★½

  • I Had Bad Milk in Dehradun

    ★★★★½

  • Behind the Red Curtain

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★½

  • Wonder

    ★★½

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★

  • Terrified

    ★★★½

  • Jigsaw

    ★★

  • Justice League

    ★½

  • Never Hike Alone

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Happy Death Day

    ★★

  • Creep 2

    ★★★½

  • Ghost Stories

    ★★★½

  • Cult of Chucky

    ★★½

  • Gerald's Game

    ★★★½

  • Downsizing

    ★★

  • The Ritual

    ★★★½

  • mother!

    ★★★½

  • It

    ★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★½