• Make Me a Sandwich

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Hell House LLC III: Lake of Fire

    ★★★

  • Unbelievable

    ★★★★

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★★★

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★½

  • Motherless Brooklyn

    ★★★½

  • The Fanatic

    ½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Waves

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Andrew Schulz: The Crowd Work Special

    ★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★

  • Haunt

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Airplane Mode

    ½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Crawl

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Verotika

    ½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★½

  • Calum von Moger: Unbroken

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Brightburn

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★

  • Anthony Jeselnik: Fire in the Maternity Ward

    ★★★½

  • Come to Daddy

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • I Trapped the Devil

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • The Highwaymen

    ★★

  • Us

    ★★½

  • Jimmy Carr: The Best of Ultimate Gold Greatest Hits

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★

  • Leaving Neverland

    ★★★½

  • Notes from Melanie

    ★★★★

  • Happy Death Day 2U

  • ReMastered: The Two Killings of Sam Cooke

    ★★★★

  • The Prodigy

    ★★

  • Miles Davis: Birth of the Cool

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • The Report

    ★★★½

  • The Vast of Night

    ★★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★

  • The Lodge

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • The Hole in the Ground

    ★★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★½

  • Glass

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Creed II

    ★★★★

  • Bird Box

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★½

  • Twisted Pair

    ½

  • Joe Rogan: Strange Times

    ★★★

  • Venom

    ★★