hamfruitcake has logged 33 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Seaspiracy

Seaspiracy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Beyond Clueless

Beyond Clueless

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shadow in the Cloud

Shadow in the Cloud

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Lovable You

Lovable You

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The African Queen

The African Queen

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mother's Day

Mother's Day

2016
×
Read the review Edit this entry  
13
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Moxie

Moxie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Runaway Bride

Runaway Bride

1999
×
Edit this entry  
04
Big Business

Big Business

1988
×
★★
Edit this entry  
03
The Queen

The Queen

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Working Girl

Working Girl

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry