• Now That Summer Is Gone

    ★★★½

  • The Adventures of Robin Hood

  • Donald's Better Self

  • Bringing Up Baby

  • Porky at the Crocadero

    ★★★½

  • Lonesome Ghosts

    ★★★★

  • Snow White and the Seven Dwarfs

  • Donald's Ostrich

  • The Woods Are Full of Cuckoos

    ★★★★

  • Popeye the Sailor Meets Ali Baba's Forty Thieves

  • Porky's Double Trouble

    ★★★★

  • The Old Mill

    ★★★★★

  • The Case of the Stuttering Pig

    ★★★★★

  • The Awful Truth

    ★★★★

  • Unternehmen Michael

  • Speaking of the Weather

    ★★★★

  • Porky's Railroad

    ★★★★

  • Stella Dallas

  • Porky's Building

    ★★★★

  • Grand Illusion

    ★★★★★

  • Porky's Duck Hunt

    ★★★★

  • Way Out West

  • Porky's Romance

    ★★★½

  • Porky's Road Race

    ★★★★

  • The Daughter of the Samurai

  • Skeleton Frolics

    ★★★½

  • The Worm Turns

    ★★★½

  • Porky in the North Woods

    ★★★★

  • Christmas Comes But Once a Year

    ★★★★

  • Sabotage

    ★★★★

  • Popeye the Sailor Meets Sindbad the Sailor

  • Be Human

    ★★★½

  • Little Beau Porky

    ★★★★

  • Porky's Poultry Plant

    ★★★★

  • The Emperor of California

    ★★

  • I Love to Singa

  • The Cobweb Hotel

    ★★★★

  • Dracula's Daughter

    ★★★

  • Modern Times

  • The Crime of Monsieur Lange

    ★★★★

  • The 39 Steps

  • Joan of Arc

  • The Bride of Frankenstein

    ★★★★★

  • Triumph of the Will

  • Shiver Me Timbers!

    ★★★★

  • Red Hot Mamma

    ★★★★½

  • Hans Westmar

  • Betty Boop's Hallowe'en Party

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Hitler Youth Quex

  • The Old Man of the Mountain

    ★★★★

  • Snow-White

    ★★★★★

  • Popeye the Sailor

    ★★★½

  • The Testament of Dr. Mabuse

    ★★★★

  • King Kong

    ★★★★★

  • Betty Boop's Crazy Inventions

    ★★★★

  • The Mad Doctor

    ★★★★½

  • Santa's Workshop

    ★★★

  • Boudu Saved from Drowning

    ★★★½

  • The Betty Boop Limited

    ★★★★

  • Vampyr

    ★★★★★

  • Scarface

    ★★★★½

  • Crazy-Town

    ★★★★

  • Minnie the Moocher

    ★★★★

  • Freaks

  • The Blood of a Poet

    ★★★★½

  • The Mummy

    ★★★★

  • Dr. Jekyll and Mr. Hyde

    ★★★★

  • Spooks

    ★★★★

  • Frankenstein

    ★★★★½

  • Jack and the Beanstalk

    ★★★½

  • Bimbo's Initiation

    ★★★★★