• When Harry Met Sally...

    ★★★★★

  • The Pursuit of Love

    ★★★½

  • The Blair Witch Project

    ★★½

  • The Fault in Our Stars

  • Shrek 2

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Piper

    ★★★★

  • The Emoji Movie

  • Lilo & Stitch

    ★★★½

  • The Lion King 1½

    ★★½

  • The Lion King II: Simba's Pride

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★★★

  • Monsters, Inc.

    ★★★★½

  • Kronk's New Groove

    ★★★

  • The Emperor's New Groove

    ★★★★½

  • Mansfield Park

    ★★★½

  • Barely Lethal

    ★½

  • Tall Girl