Freyr has logged 18 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
My Valentine

My Valentine

2020
×
★½
Edit this entry  
23
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Brahms: The Boy II

Brahms: The Boy II

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Tammy and the T-Rex

Tammy and the T-Rex

1994
×
★★★
Edit this entry  
18
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Polar

Polar

2019
×
★★½
Edit this entry  
06
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
03
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry