Freyr has logged 477 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
32 Malasana Street

32 Malasana Street

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
Rot

Rot

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
Europa Report

Europa Report

2013
×
★★★½
Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Edit this entry  
27
A Good Woman Is Hard to Find

A Good Woman Is Hard to Find

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ghostkeeper

Ghostkeeper

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cats

Cats

2019
×
Read prior review Edit this entry  
25
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
25
A Garfield Christmas Special

A Garfield Christmas Special

1987
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Hunter Hunter

Hunter Hunter

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pandorum

Pandorum

2009
×
★★★
Edit this entry  
21
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Viy

Viy

1967
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Late Phases

Late Phases

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Swerve

The Swerve

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Rent-A-Pal

Rent-A-Pal

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Vigil

The Vigil

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Fingers

Fingers

2019
×
★★
Edit this entry  
09
Girl with No Mouth

Girl with No Mouth

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Call

The Call

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
8

8

2019
×
★★½
Edit this entry  
08
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
May the Devil Take You Too

May the Devil Take You Too

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hager

Hager

2020
×
★★
Edit this entry  
08
Zombi Child

Zombi Child

2019
×
★★½
Edit this entry  
07
To Your Last Death

To Your Last Death

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Castle Freak

Castle Freak

2020
×
★½
Edit this entry  
07
Artik

Artik

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Dreamland

Dreamland

2019
×
★★
Edit this entry  
07
Uncle Peckerhead

Uncle Peckerhead

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
Anything for Jackson

Anything for Jackson

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Good Boy

Good Boy

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
Disappearance at Clifton Hill

Disappearance at Clifton Hill

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sadistic Intentions

Sadistic Intentions

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
The Giant

The Giant

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
It Cuts Deep

It Cuts Deep

2020
×
★½
Edit this entry  
04
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
01
A Touch of Zen

A Touch of Zen

1971
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry