Freyr has logged 460 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Last Airbender

The Last Airbender

2010
×
½
Edit this entry  
31
Jaws: The Revenge

Jaws: The Revenge

1987
×
Read the review Edit this entry  
31
Shrek the Musical

Shrek the Musical

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Woman

The Woman

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Dead Snow

Dead Snow

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Altered States

Altered States

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Town That Dreaded Sundown

The Town That Dreaded Sundown

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
★★★
Edit this entry  
26
M

M

1931
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★
Edit this entry  
25
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Death Sentence

Death Sentence

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Garfield Christmas Special

A Garfield Christmas Special

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Shaolin Drunken Monk

Shaolin Drunken Monk

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Dark Song

A Dark Song

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Bright

Bright

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Untamed

The Untamed

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pottersville

Pottersville

2017
×
★½
Edit this entry  
19
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Edit this entry  
19
Woodshock

Woodshock

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
The Limehouse Golem

The Limehouse Golem

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Savageland

Savageland

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Perils of the Sentimental Swordsman

Perils of the Sentimental Swordsman

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Return of the Sentimental Swordsman

Return of the Sentimental Swordsman

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry