• Frontliner

    ½

  • The Guilty

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Ada Hantu

    ★★★½

  • Vivo

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Ali & Ratu Ratu Queens

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • 22 vs. Earth

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • 18 Puasa Di Kampong Pisang

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Biggie: I Got a Story to Tell

    ★★★½

  • Pelé

    ★★★½

  • Khaite FW21

    ★★★★½

  • Tom & Jerry

    ½

  • Layla Majnun

    ★★★

  • Space Sweepers

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • June & Kopi

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • The White Tiger

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★½

  • The Con-Heartist

    ★★★

  • The Call

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Two Distant Strangers

    ★★½

  • Malu

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★½

  • Over the Moon

    ★★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Little Fish

    ★★★★

  • All Because of You

    ★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★½

  • The Human Voice

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★½

  • An American Pickle

    ★★★½

  • Strasbourg 1518

    ★★★★

  • #Alive

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★★