Lee, has logged 36 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Puppet Master III: Toulon's Revenge

Puppet Master III: Toulon's Revenge

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Cursed

The Cursed

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Censor

Censor

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Rental

The Rental

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Thing

The Thing

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Blast from the Past

Blast from the Past

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Evils of the Night

Evils of the Night

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Twisted Tale: The Unmaking of Spookies

Twisted Tale: The Unmaking of Spookies

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spookies

Spookies

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Eskimo Nell

Eskimo Nell

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Method to the Madness: The Making of Silent Madness

Method to the Madness: The Making of Silent Madness

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Silent Madness

Silent Madness

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nightmare Sisters

Nightmare Sisters

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fade to Black

Fade to Black

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blood Games

Blood Games

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Postcard Killings

The Postcard Killings

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Unknown

Unknown

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Watch

The Watch

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Internship

The Internship

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Final Score

Final Score

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Survive the Night

Survive the Night

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
Cold Blood

Cold Blood

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Peppermint

Peppermint

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Derailed

Derailed

2002
×
Read the review Edit this entry  
05
Honest Thief

Honest Thief

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Do-Over

The Do-Over

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sextuplets

Sextuplets

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Professor and the Madman

The Professor and the Madman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry