Nicole has logged 18 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Saw II

Saw II

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Mary Poppins Quits

Mary Poppins Quits

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Doodlebug

Doodlebug

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fahrenheit 451

Fahrenheit 451

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
High Life

High Life

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Leaving Neverland

Leaving Neverland

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Ham: Caught in a Ham

Spider-Ham: Caught in a Ham

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Persona

Persona

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Arrival of a Train at La Ciotat

The Arrival of a Train at La Ciotat

1896
×
Read the review Edit this entry  
07
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry