Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
Edit this entry  
26
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Making of The Darjeeling Limited

The Making of The Darjeeling Limited

2010
×
Edit this entry  
24
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Squid Game

Squid Game

2021
×
Edit this entry  
11
Normal People

Normal People

2020
×
Edit this entry  
11
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
Edit this entry  
10
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Throw Down Your Heart

Throw Down Your Heart

2008
×
Edit this entry  
29
Nine Perfect Strangers

Nine Perfect Strangers

2021
×
Edit this entry  
26
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Nowhere Inn

The Nowhere Inn

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Annette

Annette

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hush

Hush

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

2021
×
Edit this entry  
02
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Touch the Sound

Touch the Sound

2004
×
Edit this entry  
01
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
Edit this entry  
23
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
Edit this entry  
12
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
Edit this entry  
12
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
Edit this entry  
10
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry