• Malcolm & Marie

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Run

    ★★★

  • Host

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • I May Destroy You

    ★★★★

  • Scoob!

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The Invisible Man

  • 365 Days

    ½

  • Adú

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • Palm Springs

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Goldman v Silverman

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★

  • The Fall

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • The Irishman

    ★★★½

  • Hebe

  • 3 from Hell

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

  • The Platform

  • The Two Popes

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

  • Marriage Story

  • It Chapter Two

  • Where'd You Go, Bernadette

  • Nimic

    ★★

  • The Lion King

  • Kidnapping Stella

  • Midsommar

    ★★★½

  • The Traitor

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Olla

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Bacurau

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Trixie Mattel: Moving Parts

  • Pet Sematary

  • Us

  • The Beach Bum

  • The Golden Glove

    ★★★½

  • System Crasher

    ★★★★½

  • Velvet Buzzsaw

  • Polar

  • The Edge of Democracy

  • Glass

  • Vice

  • Bird Box

  • The Girl in the Spider's Web

  • Bohemian Rhapsody

  • The Haunting of Hill House

  • Venom

  • Green Book

  • Her Smell

  • mid90s

    ★★★

  • Halloween

  • The Nun

  • Boy Erased

  • Suspiria