• Don't Look Up

  • The Card Counter

    ★★★

  • He's All That

  • The Green Knight

  • Blue Bayou

    ★★★★

  • Three or Four Things I Know About Vishnu, The Preserver

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Photo-Prem

    ★★

  • Joji

    ★★★★

  • Sandeep Aur Pinky Faraar

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • a poem from my life/

  • Dreams I Recall

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • The Great Indian Kitchen

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • The White Tiger

    ★★★

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • Puparia

  • Happiest Season

    ★★★

  • Praise the Brave

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • MURDA

  • DHONG

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Psycho Goreman

  • Shithouse

    ★★★★½

  • Totally Under Control

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • Rifkin's Festival

    ★★★

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • PVT Chat

    ★★★★

  • You Cannot Kill David Arquette

    ★★★½

  • dogs

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★½

  • Raat Akeli Hai

    ★★★½

  • Host

    ★★★½

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • 8:46

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • A Parks and Recreation Special

    ★★★★

  • Sputnik

    ★★★½

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★

  • Nobody Knows I'm Here

    ★★

  • Chris D'Elia: No Pain

    ★★★

  • Sincerely Louis C.K.

    ★★★★

  • Junky

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Test: A New Era For Australia's Team

    ★★★½

  • Marc Maron: End Times Fun

    ★★★

  • The Hater

    ★★★½

  • Devi

    ★★

  • All the Bright Places

    ★★★

  • Thappad

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Mogul Mowgli

  • Bhoot: Part One - The Haunted Ship