Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
The Book Thief

The Book Thief

2013
×
★★★
Edit this entry  
28
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Branka

Branka

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
Golden Minutes

Golden Minutes

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
The Heavens

The Heavens

2020
×
Edit this entry  
14
Eyes / Eyes / Eyes / Eyes

Eyes / Eyes / Eyes / Eyes

2020
×
Edit this entry  
13
When Forever Dies

When Forever Dies

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
Tape Letters from the Waiting Room

Tape Letters from the Waiting Room

2020
×
Edit this entry  
13
New Mexico Deathwish Diatribe

New Mexico Deathwish Diatribe

2021
×
Edit this entry  
13
As In A Land, A Vagary

As In A Land, A Vagary

2020
×
Edit this entry  
13
Origami Tutorial

Origami Tutorial

2019
×
Edit this entry  
12
A Machine to Live in

A Machine to Live in

2020
×
Edit this entry  
12
Nitrate

Nitrate

2019
×
Edit this entry  
12
The Execution

The Execution

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
A Lack of Clarity

A Lack of Clarity

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★½
Edit this entry  
30
Krisha

Krisha

2015
×
★★★★
Edit this entry  
30
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★½
Edit this entry  
29
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★½
Edit this entry  
26
A Tale of Three Sisters

A Tale of Three Sisters

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Bride Wars

Bride Wars

2009
×
Edit this entry  
16
One Second

One Second

2020
×
★★
Edit this entry  
14
Everything Went Fine

Everything Went Fine

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★
Edit this entry  
10
Drive

Drive

2011
×
★★½
Edit this entry  
06
Squid Game

Squid Game

2021
×
Edit this entry  
05
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★½
Edit this entry  
20
One-Way to Tomorrow

One-Way to Tomorrow

2020
×
★★½
Edit this entry  
17
The Boss Baby: Family Business

The Boss Baby: Family Business

2021
×
★½
Edit this entry  
08
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Persona

Persona

2018
×
Edit this entry  
30
Dream

Dream

2008
×
★★½
Edit this entry  
14
Love Story

Love Story

1970
×
★★½
Edit this entry  
12
Demolition

Demolition

2015
×
★★★★
Edit this entry  
11
You've Got Murder

You've Got Murder

2019
×
★½
Edit this entry  
10
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Friends with Money

Friends with Money

2006
×
Edit this entry  
05
Mortal World

Mortal World

2018
×
★★
Edit this entry  
04
Oslo, August 31st

Oslo, August 31st

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★½
Edit this entry  
25
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Platform

The Platform

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★
Edit this entry