• Squid Game

  • The Card Counter

    ★★

  • Everything Went Fine

    ★★★½

  • The Boss Baby: Family Business

    ★½

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Save Ralph

  • One Second

    ★★

  • Ethos

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

  • Over the Moon

    ★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Tenet

  • Hamilton

    ★★★★★

  • One-Way to Tomorrow

    ★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★½

  • The Willoughbys

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Baba Parası

    ½

  • The Way We Are

  • Little Women

    ★★★★½

  • Spies in Disguise

    ★★½

  • Frozen II

  • Klaus

    ★★★★

  • You've Got Murder

    ★½

  • How to Train Your Dragon: Homecoming

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★

  • Fractured

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Hustlers

    ★½

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

  • Toy Story 4

  • Murder Mystery

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Aladdin

  • Avengers: Endgame

  • Shazam!

    ★★★

  • Five Feet Apart

  • Captain Marvel

  • Isn't It Romantic

  • Money Trap

  • Alita: Battle Angel

    ★½

  • The Farewell

    ★★★

  • Polar

  • The Boy Who Harnessed the Wind

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Checkered Ninja

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Hedefim Sensin

  • Aquaman

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Ralph Breaks the Internet

  • Müslüm

  • Bohemian Rhapsody

  • Smallfoot

  • mid90s

    ★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ½

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • A Star Is Born

  • Roma