gullfire2 has logged 44 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Freeway

Freeway

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Chronicles of Riddick

The Chronicles of Riddick

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
★★★★
Edit this entry  
24
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
They Look Like People

They Look Like People

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Killer Joe

Killer Joe

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Black Moon Rising

Black Moon Rising

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Timecop

Timecop

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
We Demand Tomorrow

We Demand Tomorrow

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Oblivion 2: Backlash

Oblivion 2: Backlash

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Oblivion

Oblivion

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Deadly Instincts

Deadly Instincts

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
O Fantasma

O Fantasma

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Brother from Another Planet

The Brother from Another Planet

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Nothing Lasts Forever

Nothing Lasts Forever

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Battle Beyond the Stars

Battle Beyond the Stars

1980
×
★★★★
Edit this entry  
14
Clownado

Clownado

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Humanoids from the Deep

Humanoids from the Deep

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Strange Color of Your Body's Tears

The Strange Color of Your Body's Tears

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Let the Corpses Tan

Let the Corpses Tan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sorcerers: A Conversation with William Friedkin and Nicolas Winding Refn

Sorcerers: A Conversation with William Friedkin and Nicolas Winding Refn

2015
×
Read the review Edit this entry  
10
Skeleton Man

Skeleton Man

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Angst

Angst

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Leprechaun Returns

Leprechaun Returns

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Frighteners

The Frighteners

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sleepwalkers

Sleepwalkers

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Crime Wave

Crime Wave

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Head Hunter

The Head Hunter

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Buzzard

Buzzard

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Alchemist Cookbook

The Alchemist Cookbook

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Despiser

Despiser

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Invaders from Mars

Invaders from Mars

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Stripped to Kill

Stripped to Kill

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dolls

Dolls

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Guest House

The Guest House

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Lord of Illusions

Lord of Illusions

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Hitch Hikers Guide to the Galaxy

The Hitch Hikers Guide to the Galaxy

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Cherry 2000

Cherry 2000

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
976-EVIL 2

976-EVIL 2

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry