• The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • V/H/S/94

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Q: Into the Storm

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • We Demand Tomorrow

    ★★★★★

  • LITTLE BOY MANIAC

    ★★★★

  • Donald Trump Is President and You're Not: A Portrait of Donald J. Trump

    ★★★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ½

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Hamilton

    ½

  • 8:46

    ★★★★★

  • TFW No GF

  • Horse Girl

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★½

  • Possessor

    ★★★★½

  • Spree

    ★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Guns Akimbo

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Clownado

    ★★★½

  • The Fanatic

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Crawl

    ★★★

  • Midsommar

    ★★½

  • Too Old to Die Young

    ★★★★★

  • Loqueesha

    ½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Bacurau

  • The Dead Don't Die

    ★★★★

  • Black Pill

    ★★★★★

  • Mr. Pregnant

  • Shazam!

  • Love, Death & Robots: The Secret War

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★½

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★½

  • Us

  • The Day Shall Come

  • Alita: Battle Angel

  • Leprechaun Returns

    ★★★★½

  • Vice

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Aquaman

  • Fighting in the Age of Loneliness

  • The Head Hunter

    ★★★

  • Venom

    ★★★★

  • The VelociPastor

    ★★★★½

  • Overlord

    ★★★

  • Halloween

  • Dragged Across Concrete

  • Suspiria

  • The Favourite

  • The Matrix: EARLY ACCESS

  • Sicario: Day of the Soldado

  • Red Dollars

    ★★★★

  • Fatal Pulse

    ★★★★★

  • Knife+Heart

    ★★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

  • Isle of Dogs