• Scream

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Red Notice

    ★★½

  • Cry Macho

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★

  • Zeros and Ones

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ½

  • Old

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★

  • Benedetta

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • All My Friends Are Dead

    ★★

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • Monster Hunter

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ½

  • Monsters of Man

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Mank

    ★★½

  • Rebecca

    ★★★

  • Run

    ★★★

  • Freaky

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

  • Rifkin's Festival

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • Tenet

    ★★½

  • Da 5 Bloods

  • The Last Dance

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • Alone

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Siberia

  • Undine

    ★★★★½

  • 365 Days

    ½

  • Underwater

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • Gemini Man

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • 3 from Hell

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ½

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • The Platform

    ½

  • The Laundromat

  • Joker

  • First Cow

    ★★★★

  • Uncut Gems

  • Ad Astra

  • Marriage Story

    ★★★

  • Dia de mudança

  • Veraneio

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★★

  • Whindersson Nunes: Adult

  • Vitalina Varela

  • Ready or Not

    ★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★

  • To the Ends of the Earth

    ★★★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★½

  • Domino

    ★★★½

  • Ma

    ★★

  • Murder Mystery

    ★★½

  • Parasite

    ★★★½