• Spider-Man: Across the Spider-Verse (Part One)

  • The Batman

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

  • Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

  • Diary of a Wimpy Kid

    ½

  • The Beatles: Get Back

  • Ciao Alberto

  • All Too Well: The Short Film

  • Encanto

    ★★½

  • Eternals

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • The Girl Who Killed Her Parents

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★½

  • Squid Game

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

  • Malignant

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★★

  • Old

  • Fear Street: 1666

  • Black Widow

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ½

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Elite Short Stories: Omar Ander Alexis

  • Elite Short Stories: Nadia Guzmán

  • Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ½

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Save Ralph

  • The Unholy

    ½

  • Godzilla vs. Kong

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★

  • Cherry

    ★★

  • Chaos Walking

    ★★

  • Flora & Ulysses

    ★★½

  • Tom & Jerry

    ½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Wish Dragon

    ★★★

  • WandaVision

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Just Another Christmas

    ★★★

  • The Croods: A New Age

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Mank

    ½

  • The Undoing

  • Roald Dahl's The Witches

  • Nocturne

    ★½

  • Soul

    ★★★

  • Run

  • Freaky

  • We Are Who We Are

  • Another Round

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

  • Pieces of a Woman

    ★★★★½

  • Antebellum

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★