laura has logged 33 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Maurice

Maurice

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
EXO Planet #3 The EXO'rDIUM in Japan

EXO Planet #3 The EXO'rDIUM in Japan

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
The Box

The Box

2021
×
★★½
Edit this entry  
28
Catman

Catman

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Mobilize

Mobilize

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Terrorizers

Terrorizers

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★
Edit this entry  
25
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Plank

The Plank

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mon Oncle

Mon Oncle

1958
×
★★★★
Edit this entry  
10
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
18
his

his

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
Amateur

Amateur

1994
×
★★★½
Edit this entry  
10
Weekend

Weekend

2011
×
★★★★
Edit this entry  
11
I Married an Anti-Fan

I Married an Anti-Fan

2016
×
Read the review Edit this entry  
06
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Fireworks

Fireworks

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
23
EXO Planet #4 The EℓyXiOn In Seoul

EXO Planet #4 The EℓyXiOn In Seoul

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
My Annoying Brother

My Annoying Brother

2016
×
★★★
Edit this entry  
22
I Hired a Contract Killer

I Hired a Contract Killer

1990
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Wedding Banquet

The Wedding Banquet

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Moomins and the Winter Wonderland

Moomins and the Winter Wonderland

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Umberto D.

Umberto D.

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Aviator's Wife

The Aviator's Wife

1981
×
★★★½
Edit this entry  
04
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★
Edit this entry  
02
Nobody's Daughter Haewon

Nobody's Daughter Haewon

2013
×
★★★
Edit this entry  
01
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
★★★½
Edit this entry