• Coming 2 America

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Outside the Wire

    ★★½

  • News of the World

    ★★★★

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • Rose Island

    ★★★

  • The Prom

    ★★

  • Before the Dying of the Light

    ★★★★

  • Il talento del calabrone

    ★★

  • Mank

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Notturno

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Project Power

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★½

  • Three Perfect Daughters

    ★★

  • Under the Riccione Sun

    ★★½

  • Il regno

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • Si muore solo da vivi

    ★½

  • Artemis Fowl

    ★½

  • D.N.A. - Decisamente non adatti

    ★★

  • Extraction

    ★★½

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • A Son Named Erasmus

    ★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • Mulan

    ★★½

  • Ultras

    ★★★½

  • Bad Tales

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Uncle Frank

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • Hammamet

    ★★

  • Tolo Tolo

    ★★★½

  • Pinocchio

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Once Upon a Time in Bethlehem

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Lupin III: The First

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Sono solo fantasmi

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • The Most Beautiful Day in the World

    ★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Il signor Diavolo

    ½

  • The Lion King

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Murder Mystery

    ★★

  • The Bears' Famous Invasion of Sicily

    ★★★★