• Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ½

  • Logan

    ★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • Suicide Squad

  • Perfect Strangers

    ★★★½

  • Paper Towns

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★★

  • Lucy

    ★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

  • Kill Bill: The Whole Bloody Affair

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

  • Men in Black II

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

  • Spirited Away

    ★★★★

  • The Truman Show

    ★★★½

  • Fireworks

    ★★★★★

  • Romeo + Juliet

    ★★½

  • Pulp Fiction

    ★★★★★

  • Sonatine

    ★★★★★

  • Beetlejuice

  • The Terminator

    ★★★★★

  • E.T. the Extra-Terrestrial

    ★★★½

  • Salò, or the 120 Days of Sodom

    ★★★★

  • A Clockwork Orange

  • 2001: A Space Odyssey

    ★★★★★

  • 8½

    ★★★★★

  • Lolita

    ★★★★★

  • Psycho

    ★★★★★

  • La Dolce Vita

    ★★★★★

  • Vertigo

    ★★★★

  • Sunset Boulevard

    ★★★★★

  • Rome, Open City

    ★★★★★

  • Citizen Kane

    ★★★★★

  • L'Atalante

    ★★★★★

  • The Passion of Joan of Arc

    ★★★★★