Amaia has logged 41 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Voices in the Wind

Voices in the Wind

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★
Edit this entry  
28
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Six Men Getting Sick

Six Men Getting Sick

1967
×
Edit this entry  
25
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★
Edit this entry  
22
Luca

Luca

2021
×
Edit this entry  
22
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Augas abisais

Augas abisais

2020
×
Edit this entry  
20
Tótem Loba

Tótem Loba

2020
×
Edit this entry  
19
Trouble Every Day

Trouble Every Day

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Twelfth Hour

The Twelfth Hour

2007
×
Edit this entry  
14
Moon

Moon

2009
×
Edit this entry  
14
My Life Without Me

My Life Without Me

2003
×
Edit this entry  
13
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★
Edit this entry  
13
Us

Us

2019
×
Edit this entry  
12
Dust in the Wind

Dust in the Wind

1986
×
Edit this entry  
09
Rabbit's Moon

Rabbit's Moon

1971
×
Edit this entry  
09
Eaux d'artifice

Eaux d'artifice

1953
×
Edit this entry  
09
Scorpio Rising

Scorpio Rising

1963
×
Read the review Edit this entry  
08
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
Edit this entry  
07
Mighty Flash

Mighty Flash

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Live is Life

Live is Life

2021
×
Edit this entry  
07
Cómo mueren las reinas

Cómo mueren las reinas

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dos

Dos

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Las puertas del paraíso

Las puertas del paraíso

2021
×
Edit this entry  
05
El amor amenazado

El amor amenazado

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Farrucas

Farrucas

2021
×
Edit this entry  
05
The Bedspread

The Bedspread

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Polvo somos

Polvo somos

×
★★★½
Edit this entry  
05
The City of Wild Beasts

The City of Wild Beasts

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Con quién viajas

Con quién viajas

2021
×
★½
Edit this entry  
04
Demonic

Demonic

2018
×
Edit this entry  
04
Palimpsest

Palimpsest

2008
×
Edit this entry  
04
Crystal World

Crystal World

2013
×
Edit this entry  
03
El circo

El circo

1950
×
Edit this entry  
03
El sueño de la maestra

El sueño de la maestra

2002
×
Edit this entry  
03
Paseo por una guerra antigua

Paseo por una guerra antigua

1949
×
Edit this entry  
02
Born in Flames

Born in Flames

1983
×
Read the review Edit this entry  
02
Lucky Chan-sil

Lucky Chan-sil

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
Godzilla (No) Importa

Godzilla (No) Importa

2021
×
Edit this entry