• Dune

    ★★★

  • Malignant

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Old

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Seance

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Violation

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Host

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Possessor

    ★★★★½

  • The Night House

    ★★★½

  • Scare Me

    ★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Klaus

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • The Twentieth Century

    ★★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Sator

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Booksmart

    ★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • The Night Comes for Us

    ★★★★½

  • Apostle

    ★★★½

  • Hold the Dark

    ★★½

  • Halloween

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • The Meg

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★★½

  • The Cloverfield Paradox

    ★½

  • Minding the Gap

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • One Cut of the Dead

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★

  • Gerald's Game

    ★★★

  • Revenge

    ★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • First Reformed

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • Annabelle: Creation

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Alien: Covenant

    ★★