• A Spy Movie

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • JFK Revisited: Through The Looking Glass

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

    ★★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • Pretend It's a City

    ★★★½

  • Bobo the Monkey

    ★★★★½

  • The Last Blockbuster

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★½

  • In Search of Darkness - Part II

    ★★★½

  • Class Action Park

    ★★★½

  • An American Pickle

    ★★★½

  • Host

    ★★★★

  • Showbiz Kids

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Coming Out

    ★★★★★

  • Time Warp: The Greatest Cult Films of All-Time - Vol. 3: Comedy and Camp

    ★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★½

  • Twins in Paradise

    ★★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • 8:46

    ★★★★

  • Debt Collectors

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★½

  • Time Warp: The Greatest Cult Films of All-Time - Vol. 2: Horror and Sci-Fi

    ★★★

  • New York New York

    ★★★

  • Hollywood

    ★★★½

  • Extraction

    ★★★

  • Time Warp: The Greatest Cult Films of All Time - Vol. 1: Midnight Madness

    ★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • 12 Hour Shift

    ★★★★

  • The Nudists From Venus

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Fried Barry

    ★★★½

  • The Way Back

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★★½

  • Disclosure

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Good Vibes at the Iowa State Fair

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Underwater

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Cats

    ★★½