• The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • kid 90

    ★★

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • It'll Be Over Soon

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • Mariah Carey's Magical Christmas Special

    ★★★★★

  • The Prom

  • Dolly Parton's Christmas on the Square

    ½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • The Empty Man

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Two Eyes

  • Tenet

    ★★★

  • Class Action Park

    ★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★

  • Black Is King

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • Trolls World Tour

    ★★★½

  • Mulan

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★½

  • Wendy

    ★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Spaceship Earth

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★½

  • Boys State

    ★★★½

  • Underwater

    ★★

  • Cats

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★★★½

  • The SpongeBob Musical: Live on Stage!

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Lady and the Tramp

    ★½

  • Last Christmas

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Klaus

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jesus Is King

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Waves

    ★★★½

  • The Assistant

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Judy

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★