• Exterminate All the Brutes

    ★★★★★

  • Hysterical

    ★★★★★

  • kid 90

    ★★★½

  • Boogie

    ★★½

  • Coming 2 America

    ★★★½

  • TINA

    ★★★★★

  • Biggie: I Got a Story to Tell

    ★★★

  • Poly Styrene: I Am a Cliché

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Crack: Cocaine, Corruption & Conspiracy

    ★★★★★

  • The Last Blockbuster

    ★★★

  • The Orange Years: The Nickelodeon Story

    ★★★

  • 69: The Saga of Danny Hernandez

    ★★★

  • Chick Fight

    ★★★

  • The Craft: Legacy

    ★★½

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★★

  • 40 Years a Prisoner

    ★★★★½

  • MLK/FBI

    ★★★★★

  • Host

    ★★★★

  • Showbiz Kids

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Coffee & Kareem

    ★★★

  • Uncorked

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • The Photograph

    ★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • On the Record

    ★★★★

  • Miss Juneteenth

    ★★½

  • His House

    ★★★★

  • Bad Hair

    ★★½

  • Spree

    ★★★

  • Run Sweetheart Run

    ★★★★★

  • Like a Boss

    ★★★

  • Black Christmas

    ★★

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • Pilgrim

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★★

  • Miss Virginia

    ★★★★

  • Climate of the Hunter

    ★★½

  • She Never Died

    ★★★★½

  • VFW

    ★★★★

  • Cosmic Candy

    ★★

  • Random Acts of Violence

    ★★

  • Harriet

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Sea Fever

    ★★½

  • Waves

    ★★★★

  • Jacob's Ladder

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • The Kitchen

    ★★★★

  • School Spirit

    ★★½

  • Culture Shock

    ★★★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • The Black Godfather

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★★

  • Ma

    ★★★½

  • Bit

    ★★★½

  • Parasite

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Zombi Child

    ★★★

  • Atlantics

    ★★★★★