• Girl

    ★★★

  • Adverse

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • The Good Liar

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Holmes & Watson

  • Gloria Bell

    ★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★★

  • Good Time

    ★★★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • Suicide Squad

    ★★★★

  • The Night Stalker

    ★★★

  • Criminal

    ★★★

  • Weaponized

    ★★★½

  • Sky

    ★★½

  • The 33

    ★★★½

  • Mr. Holmes

    ★★★

  • Green Room

    ★★★★★

  • Ashby

    ★★★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★★★½

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★★★

  • Cabin Fever: Patient Zero

    ★★★

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★★★

  • The Family

    ★★

  • Prisoners

    ★★★½

  • Lincoln

    ★★★★

  • Men in Black 3

    ★★★½

  • The Girl with the Dragon Tattoo

    ★★★★★

  • The Expendables

    ★★★★½

  • Friday the 13th

    ★★★

  • The Informers

    ★★★½

  • Che: Part Two

    ★★★

  • The Wrestler

    ★★★★★

  • The Happening

    ★★★

  • The Golden Compass

    ★★★★

  • Borderland

    ★★★★

  • Stardust

    ★★★

  • No Country for Old Men

    ★★★★★

  • Flight of the Living Dead

    ½

  • Flushed Away

    ★★½

  • The Departed

    ★★★★½

  • Little Man

    ½

  • Snakes on a Plane

    ★★

  • Click

    ★★★★

  • X-Men: The Last Stand

    ★★★½

  • The Da Vinci Code

    ★★★½

  • Batman Begins

    ★★★★

  • Sin City

    ★★★★★

  • Kill Bill: Vol. 2

    ★★★½

  • The Lord of the Rings: The Return of the King

    ★★★★

  • Red Water

    ★★

  • Hollywood Homicide

    ★★★

  • X2

    ★★★★★

  • The Hunted

    ★★★½

  • The Lord of the Rings: The Two Towers

    ★★★★½

  • Men in Black II

    ★★★★½

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★★

  • Route 666

    ★★½

  • They Crawl

    ★★½

  • Requiem for a Dream

    ★★★★★

  • X-Men

    ★★★★½

  • Supernova

    ★★★½

  • Bats

    ★★★

  • Brokedown Palace

    ★★★

  • Psycho

    ★½

  • Apt Pupil

    ★★★★

  • Bulworth

    ★★★½