• Moonfall

  • Scream

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • One Shot

    ★★★½

  • Finch

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • Found

    ★★★★

  • The Rescue

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Copshop

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • 7 Prisoners

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • PAW Patrol: The Movie

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • A Hero

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Bergman Island

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★

  • Benedetta

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • The Ice Road

    ★★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Werewolves Within

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Plan B

    ★★★½

  • F9

    ★★★★★

  • Cruella

    ★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Oxygen

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Stowaway

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★