• Clifford the Big Red Dog

    ★★

  • Eternals

    ★★★★½

  • South of Heaven

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • V/H/S/94

    ★★★

  • The Black Phone

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • Kate

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Mad God

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★★

  • Old

    ★★★

  • Vortex

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Annette

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • F9

    ★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • The Spine of Night

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Flora & Ulysses

    ★★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • The Croods: A New Age

    ★★★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★★★½

  • What Happens Next Will Scare You

    ★★★½

  • Psycho Goreman

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • Archenemy

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★★

  • Tenet

    ★★

  • The Reckoning

    ★★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★

  • We Bare Bears: The Movie

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Extraction

    ★★★½

  • The Dark and the Wicked

    ★★

  • Cursed Films

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The AGFA Horror Trailer Show

    ★★★★★

  • Onward

    ★★★½