Grant has logged 35 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
Read the review Edit this entry  
21
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Onward

Onward

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Tale of the Princess Kaguya

The Tale of the Princess Kaguya

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Loki

Loki

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
Read the review Edit this entry  
04
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
Read the review Edit this entry  
04
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bo Burnham: Words, Words, Words

Bo Burnham: Words, Words, Words

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry