GrammyboyXD has logged 132 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Triple Standard

Triple Standard

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
I Am Syd Stone

I Am Syd Stone

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Amélie

Amélie

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Alex Strangelove

Alex Strangelove

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Shadow

Shadow

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Klaus

Klaus

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
Read the review Edit this entry  
09
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hard Paint

Hard Paint

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Lion King

The Lion King

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Anima

Anima

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
I Am Mother

I Am Mother

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Damsel

Damsel

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Secret Sunshine

Secret Sunshine

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Still Walking

Still Walking

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mario

Mario

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
High Life

High Life

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sauvage

Sauvage

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Climax

Climax

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
All in My Family

All in My Family

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry