• Single All the Way

    ★★

  • A Boy Called Christmas

    ★★

  • Hellbound

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★½

  • Ciao Alberto

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Red Notice

  • Finch

    ★★½

  • Love Hard

    ★★

  • Army of Thieves

    ★★½

  • Eternals

    ★★

  • Maya and the Three

    ★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★

  • Robin Robin

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★

  • Maid

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • No Time to Die

    ★★½

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★½

  • Cry Macho

    ★★½

  • The Humans

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

  • The Last Duel

    ★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

    ½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Belfast

    ★★½

  • King Richard

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★★½

  • He's All That

    ½

  • Candyman

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Beckett

    ★★

  • Free Guy

    ★★

  • Upcoming Summer

    ★★½

  • Vivo

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Jungle Cruise

  • Kingdom: Ashin of the North

    ★★½

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★½

  • Blood Red Sky

    ★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ½

  • Old

  • Pig

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • A Classic Horror Story

    ★★½

  • Gunpowder Milkshake

  • Blue Bayou

  • Lamb

    ★★★

  • Titane

    ★★½

  • Stillwater

    ★★★

  • Fear Street: 1978

  • Black Widow

    ★★½

  • Annette

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Elite Short Stories: Carla Samuel

    ★★½

  • Elite Short Stories: Omar Ander Alexis

    ★★½

  • Elite Short Stories: Nadia Guzmán

    ★★½

  • Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe

    ★★

  • Blush

    ★★★★

  • Everybody's Talking About Jamie

  • Loki

    ★★★