$am has logged 42 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fateful Findings

Fateful Findings

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Dawson City: Frozen Time

Dawson City: Frozen Time

2016
×
★★★
Edit this entry  
22
Wax, or The Discovery of Television Among the Bees

Wax, or The Discovery of Television Among the Bees

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lawnmower Man

The Lawnmower Man

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Tingler

The Tingler

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Watchmen

Watchmen

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Porky's

Porky's

1981
×
Read the review Edit this entry  
17
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rio Grande

Rio Grande

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
I... Dreaming

I... Dreaming

1988
×
Edit this entry  
16
Kindering

Kindering

1987
×
Edit this entry  
16
The Stars Are Beautiful

The Stars Are Beautiful

1974
×
Edit this entry  
16
The Garden of Earthly Delights

The Garden of Earthly Delights

1981
×
Edit this entry  
16
Eye Myth

Eye Myth

1972
×
Edit this entry  
16
The Wold Shadow

The Wold Shadow

1972
×
Edit this entry  
16
Mothlight

Mothlight

1963
×
Edit this entry  
16
Window Water Baby Moving

Window Water Baby Moving

1959
×
Edit this entry  
16
Cat's Cradle

Cat's Cradle

1959
×
Edit this entry  
15
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
Edit this entry  
14
Louis Theroux: Surviving America’s Most Hated Family

Louis Theroux: Surviving America’s Most Hated Family

2019
×
Edit this entry  
14
Louis Theroux: America's Most Hated Family in Crisis

Louis Theroux: America's Most Hated Family in Crisis

2011
×
Edit this entry  
14
Louis Theroux: The Most Hated Family in America

Louis Theroux: The Most Hated Family in America

2007
×
Read the review Edit this entry  
13
Day of the Outlaw

Day of the Outlaw

1959
×
★★★★
Edit this entry  
12
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Eating Raoul

Eating Raoul

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cult of Chucky

Cult of Chucky

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Curse of Chucky

Curse of Chucky

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Voodoo Man

Voodoo Man

1944
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
One Hour Photo

One Hour Photo

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Stuck

Stuck

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry