• Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • 6 Underground

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Countdown

    ★★

  • Gary Gulman: The Great Depresh

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The King

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Waves

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • When They See Us

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • The Boy Band Con: The Lou Pearlman Story

    ★★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • The Souvenir

    ★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★★

  • Fyre

    ★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★

  • Vice

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ½

  • The Oath

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • The Clovehitch Killer

    ★★★★★

  • Quincy

    ★★★★

  • Nappily Ever After

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★½

  • Firecrackers

    ★★★½

  • High Life

    ★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Widows

    ★★½

  • Vox Lux

    ★★★

  • Free Solo

    ★★★★

  • The Favourite

  • First Man

    ★★★★★

  • A Simple Favor

    ★★½

  • Bodyguard

    ★★★★