• Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Moxie

    ★★½

  • Poly Styrene: I Am a Cliché

    ★★★★

  • The Dig

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Host

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★½

  • Sylvie's Love

    ★★★

  • Shirley

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★

  • The King

    ★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Waves

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Polaroid

  • All Is True

    ★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Possum

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Mandy

    ★★

  • The Babysitter

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★

  • Fifty Shades Darker

  • Get Out

    ★★★★

  • Moana

    ★★★★

  • Terrifier

  • Supersonic

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Blair Witch

    ★½

  • Your Name.

    ★★★★★

  • The Wailing

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • Bone Tomahawk

    ★★★★

  • Lady Chatterley's Lover

    ★★

  • Anomalisa

    ★★★★★

  • Inside Out

    ★★★★★

  • Fifty Shades of Grey

    ★★

  • Big Hero 6

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★

  • It Follows

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • Her

    ★★★★

  • Under the Skin

    ★★★★★

  • The Borderlands

    ★★★½

  • About Time

    ★★★★½

  • Django Unchained

    ★★★★

  • Would You Rather

    ★★