taylor has logged 91 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Unaccompanied Minors

Unaccompanied Minors

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
True Crime

True Crime

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mingle All the Way

Mingle All the Way

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Saw

Saw

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
12 Dates of Christmas

12 Dates of Christmas

2011
×
★★
Edit this entry  
10
Christmas with a Prince

Christmas with a Prince

2018
×
Read the review Edit this entry  
06
Boyfriends of Christmas Past

Boyfriends of Christmas Past

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Venom

Venom

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Monte Carlo

Monte Carlo

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spy

Spy

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Cinderella Story: Starstruck

A Cinderella Story: Starstruck

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Drive Me Crazy

Drive Me Crazy

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
After We Fell

After We Fell

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
31
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Casting JonBenet

Casting JonBenet

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
04
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Flashback

Flashback

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Role Models

Role Models

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Speed

Speed

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Aquamarine

Aquamarine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Lizzie McGuire Movie

The Lizzie McGuire Movie

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Other Woman

The Other Woman

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Coyote Ugly

Coyote Ugly

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry