• Joker

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Les Misérables

    ★★★

  • The Souvenir

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★

  • Cold War

    ★★★

  • Everybody Knows

    ★★★

  • Game of Thrones - Conquest & Rebellion: An Animated History of the Seven Kingdoms

    ★★★★★

  • mother!

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★

  • No Date, No Signature

  • The Florida Project

    ★★★★

  • BPM (Beats per Minute)

    ★★★

  • In Syria

    ★★★★

  • La La Land

  • The Salesman

    ★★

  • Manifesto

    ★★★

  • Room

    ★★★★

  • Love

    ★★★★

  • Nymphomaniac: Vol. II

    ★★★★★

  • The Past

    ★★★½

  • Fifi Howls from Happiness

    ★★★

  • Skyfall

    ★★

  • The Turin Horse

    ★★★★

  • A Separation

    ★★★★

  • Deep in the Woods

    ★★½

  • About Elly

    ★★★★

  • A Woman in Berlin

    ★★★

  • La Vie en Rose

    ★★½

  • Fireworks Wednesday

    ★★★

  • Marseille

    ★★★½

  • Rosetta

    ★★★½

  • The Unbearable Lightness of Being

    ★★★★

  • The Spirit of the Beehive

    ★★★★★

  • Masculin Féminin

    ★★★

  • Nadja in Paris

    ★★★

  • The Kid

    ★★★★