• The Dry

    ★★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Before the Dying of the Light

    ★★★½

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★½

  • Motherland

    ★★★½

  • Scuzz

    ★★★½

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★½

  • Slalom

    ★★★★

  • Bruce Springsteen's Letter to You

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Pixie

    ★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★★

  • Rams

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Best Summer Ever

    ★★★

  • Zappa

    ★★★★

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★★

  • Blithe Spirit

    ★½

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • Nasrin

    ★★★★

  • Bloodthirsty

    ★★★

  • We Don't Deserve Dogs

    ★★★½

  • Little Fish

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • The Swordsman

    ★★★½

  • Supernova

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★★

  • The Water Man

    ★★★

  • Crock of Gold: A Few Rounds with Shane MacGowan

    ★★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Violation

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Shadow in the Cloud

    ★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Beginning

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Ammonite

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Concrete Cowboy

    ★★★½

  • 76 Days

    ★★★★

  • MLK/FBI

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • Holler

    ★★★½

  • Notturno

    ★★★½

  • Once Upon a Time in the East Slovakia

    ★★★½

  • Night of the Kings

    ★★★½

  • Dear Comrades!

    ★★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★½

  • Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

    ★★★½

  • The Man Who Sold His Skin

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • The Human Voice

    ★★★★

  • Enforcement

    ★★★

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★★

  • The Disciple

    ★★★★

  • City Hall

    ★★★★½

  • Antebellum

    ★★

  • The Paper Tigers

    ★★★½

  • Come True

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • The New Mutants

  • Lucky

    ★★★½

  • Forgotten We’ll Be

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • In France Michelle Is a Man's Name

    ★★★

  • Undergods

    ★★★½

  • Isle of Chair

    ★★★