• Pride

    ★★★★

  • Over Your Cities Grass Will Grow

    ★★★½

  • My Winnipeg

    ★★★★

  • Music and Lyrics

    ★★★½

  • Skinwalkers

    ★★

  • Hellraiser: Hellworld

    ★★★

  • Hostage

    ★★★

  • Mutual Appreciation

    ★★

  • Wild Things: Diamonds in the Rough

    ★★

  • 13 Going on 30

    ★★★

  • American Splendor

    ★★★★

  • Bloody Murder 2: Closing Camp

    ★★½

  • Jackass: The Movie

    ★★★★★

  • Far from Heaven

    ★★★★

  • Punch-Drunk Love

    ★★★★

  • Orange County

    ★★★

  • Freddy Got Fingered

    ★★★★★

  • Wendigo

  • Bruiser

    ★★½

  • Hot Boyz

    ★★★

  • Anywhere But Here

    ★★★★

  • Idle Hands

    ★★★★

  • Jawbreaker

    ★★★½

  • American Movie

    ★★★★½

  • Stepmom

    ★★★½

  • The Mighty

    ★★★

  • Pecker

    ★★★½

  • Phantasm IV: Oblivion

    ★★½

  • An American Werewolf in Paris

    ★★

  • Escape from L.A.

    ★★★★

  • I Shot Andy Warhol

    ★★★½

  • SubUrbia

    ★★★

  • Bigfoot & Witches: Secrets of the Unknown

    ★★★★★

  • Blue in the Face

    ★★★

  • Hackers

    ★★★★½

  • La Haine

    ★★★★★

  • The City of Lost Children

    ★★★½

  • Safe

    ★★★★

  • Mosquito

    ★★★

  • Angel Dust

    ★★★½

  • Brainscan

    ★★★½

  • Buried in Light

    ★★★★

  • Skeeter

    ★★★

  • Even Cowgirls Get the Blues

    ★★★

  • Homeward Bound: The Incredible Journey

    ★★★★★

  • Dr. Giggles

    ★★★

  • Hellraiser III: Hell on Earth

    ★★★

  • Man Bites Dog

    ★★★★

  • Death Ring

    ★★★

  • Brother's Keeper

    ★★★★

  • Fried Green Tomatoes

    ★★★½

  • My Girl

    ★★★½

  • Night on Earth

    ★★★★½

  • Trancers II: The Return of Jack Deth

    ★★★

  • Rover Dangerfield

    ★★★½

  • King Ralph

    ★★★

  • Trust

    ★★★★

  • Spaced Invaders

    ★★★

  • Nightbreed

    ★★★½

  • Loose Cannons

    ★★★½

  • Shocker

    ★★★

  • Violent Cop

    ★★★★

  • Collision Course

    ★★★

  • Future Force

    ★★★

  • My Stepmother is an Alien

    ★★★½

  • Ghosts... of the Civil Dead

    ★★★★

  • Pumpkinhead

    ★★★★

  • Opera

    ★★★★

  • Near Dark

    ★★★★

  • Programmed to Kill

    ★★★

  • StageFright: Aquarius

    ★★★★

  • Demons 2