• Spiral

    ★★★½

  • Float

    ★★★½

  • Haunt

    ★★★★

  • It Feels So Good

    ★★★½

  • Blood & Flesh: The Reel Life & Ghastly Death of Al Adamson

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Weathering with You

    ★★★★

  • The Wretched

    ★★★½

  • Roar

    ★★★★

  • The Lion King

  • Porno

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Ride Your Wave

    ★★★★½

  • Too Old to Die Young

    ★★★★★

  • Lupin the Third: Fujiko's Lie

    ★★★★½

  • When They See Us

    ★★★★½

  • Good Omens

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★½

  • Children of the Sea

    ★★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Family Romance, LLC

    ★★★★½

  • First Love

    ★★★★½

  • Atlantics

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • The Hustle

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★★★

  • See You Yesterday

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • In Search of Darkness

    ★★★★

  • Shell and Joint

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • My Sweet Grappa Remedies

    ★★★½

  • Extro

    ★★★★½

  • Grass Is Greener

    ★★★★

  • Guava Island

    ★★★★

  • I Trapped the Devil

    ★★★★

  • Hellboy

    ★★

  • The Silence

    ★★

  • Lost Three Make One Found

    ★★★★½

  • Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

    ★★★★★

  • Depraved

    ★★★★★

  • Pet Sematary

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Stuber

    ★★★

  • Good Boys

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Daniel Isn't Real

    ★★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★★

  • Long Shot

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • We Summon the Darkness

    ★★★½

  • A Walk with Charles Burnett

    ★★★★

  • Varda by Agnès

    ★★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★★

  • Bath House of Whales

    ★★★½

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • All the Colors of Giallo

    ★★★★

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★★★

  • My Identity

    ★★★½

  • Paradise Hills

    ★★★★