Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Help Me... I'm Possessed

Help Me... I'm Possessed

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pig

Pig

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dug Days

Dug Days

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Lake of the Dead

Lake of the Dead

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sukkubus

Sukkubus

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hiruko the Goblin

Hiruko the Goblin

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Witchhammer

Witchhammer

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Street Gang: How We Got to Sesame Street

Street Gang: How We Got to Sesame Street

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Juice WRLD: Into the Abyss

Juice WRLD: Into the Abyss

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Filmage: The Story of Descendents/All

Filmage: The Story of Descendents/All

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
American Hardcore

American Hardcore

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Salad Days: A Decade of Punk in Washington, DC (1980-90)

Salad Days: A Decade of Punk in Washington, DC (1980-90)

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cold Fish

Cold Fish

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Monsters Club

Monsters Club

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Go Seppuku Yourselves

Go Seppuku Yourselves

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Day of Destruction

The Day of Destruction

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wolf's Calling

Wolf's Calling

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fish Story

Fish Story

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Hanging Garden

Hanging Garden

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blue Spring

Blue Spring

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Top Knot Detective

Top Knot Detective

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lamb

Lamb

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry