goetschalrafrg has logged 115 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The Ninth Gate

The Ninth Gate

1999
×
★★★★
Edit this entry  
22
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
Read the review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
Read the review Edit this entry  
17
The A-Team

The A-Team

2010
×
Read the review Edit this entry  
14
Hypnotic

Hypnotic

2021
×
Edit this entry  
14
A Closed Book

A Closed Book

2009
×
Edit this entry  
13
Murder at 1600

Murder at 1600

1997
×
Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★½
Edit this entry  
06
Man on Fire

Man on Fire

2004
×
★★★
Edit this entry  
03
Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

1998
×
★★★
Edit this entry  
03
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
The Only Living Boy in New York

The Only Living Boy in New York

2017
×
Edit this entry  
02
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★
Edit this entry  
02
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Black Eagle

Black Eagle

1988
×
Edit this entry  
30
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
Edit this entry  
30
Dredd

Dredd

2012
×
Edit this entry  
30
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★
Edit this entry  
23
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
Edit this entry  
16
The Best Exotic Marigold Hotel

The Best Exotic Marigold Hotel

2011
×
★★
Edit this entry  
15
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Courier

The Courier

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
Hackers

Hackers

1995
×
Edit this entry  
12
Spectre

Spectre

2015
×
★★★★
Edit this entry  
12
Black Widow

Black Widow

2021
×
Edit this entry  
12
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★
Edit this entry  
03
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
Edit this entry  
02
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★
Edit this entry  
02
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Flubber

Flubber

1997
×
Read the review Edit this entry  
25
Zaman

Zaman

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
SAS: Red Notice

SAS: Red Notice

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
15
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
Edit this entry  
15
Memento Mori

Memento Mori

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Don't Shoot

Don't Shoot

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Fracture

Fracture

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Striptease

Striptease

1996
×
★★★½
Edit this entry  
10
Sliver

Sliver

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Bad Trip

Bad Trip

2017
×
Edit this entry  
09
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
08
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★½
Edit this entry  
05
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★★
Read the review Edit this entry