• Army of Thieves

    ★★★

  • Hypnotic

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Black Widow

  • No Sudden Move

    ★★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★

  • Blue Miracle

  • Cruella

    ★★★★★

  • Ferry

  • Wrath of Man

  • Thunder Force

    ½

  • Nobody

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

  • SAS: Red Notice

    ½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • The Mauritanian

  • The Little Things

  • The White Tiger

    ★★★★

  • Hi My Name Is Jonny Polonsky

  • Fatale

    ★★★

  • The Midnight Sky

  • Rose Island

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Doorman

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Honest Thief

  • Antebellum

    ★★★

  • Project Power

  • Legacy of Lies

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★★★

  • Artemis Fowl

    ★★★

  • Infamous

    ★★½

  • Becky

    ½

  • Extraction

    ★½

  • The Occupant

  • My Octopus Teacher

  • The Postcard Killings

  • Trolls World Tour

    ★★★★

  • Mulan

    ★½

  • A Quiet Place Part II

  • Spenser Confidential

    ★★★

  • The Way Back

    ★★★★★

  • Bloodshot

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • The Night Clerk

    ★★★★

  • 365 Days

    ★★★★★

  • Adú

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • The Courier

    ★★★

  • Bad Boys for Life

  • My Spy

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★

  • Enrico Piaggio: An Italian Dream

    ★★★★

  • Doctor Sleep

  • Twin Murders: The Silence of the White City

  • Torpedo: U-235

    ★★★★★

  • Code 8

  • 10 Minutes Gone

  • The Irishman

  • Dolemite Is My Name

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Motherless Brooklyn

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • A Score to Settle

  • The Lion King