James has logged 26 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The One and Only Ivan

The One and Only Ivan

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Terrified

Terrified

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Project Power

Project Power

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Random Acts of Violence

Random Acts of Violence

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Random Acts of Violence

Random Acts of Violence

2019
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Victor Crowley

Victor Crowley

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Slumber Party Massacre II

Slumber Party Massacre II

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Deathgasm

Deathgasm

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Society

Society

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Furies

The Furies

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Host

Host

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Impetigore

Impetigore

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Tax Collector

The Tax Collector

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
Yummy

Yummy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Gonjiam: Haunted Asylum

Gonjiam: Haunted Asylum

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tammy and the T-Rex

Tammy and the T-Rex

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Audition

Audition

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Rental

The Rental

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Slaughterhouse Rulez

Slaughterhouse Rulez

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Netherworld

Netherworld

1992
×
Read the review Edit this entry