• False Positive

    ★★½

  • Robert Downey: Moment to Moment

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Pretend It's a City

  • Death to 2020

    ★★½

  • Education

    ★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Small Axe

    ★★★★★

  • Mank

    ★★★

  • OPAL

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Zappa

    ★★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Class Action Park

    ★★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★

  • 8:46

  • Artemis Fowl

  • I May Destroy You

  • Relaxing Old Footage With Joe Pera

    ★★★★½

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★★★½

  • 40 Days to Learn Film

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • The Rabbit Hunters

  • The Hunt

  • Stump the Guesser

  • Emma.

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • 365 Days

    ½

  • The Father

    ★★★★

  • Feels Good Man

    ★★★★

  • Disclosure

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Black Bear

    ★★★

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • Time

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★½

  • Goldman v Silverman

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • The Irishman: In Conversation

  • Golden Hour

    ★★

  • Rebooted

  • Watchmen

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Booksellers

    ★★★

  • Valley of Souls

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½