Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
#Alive

#Alive

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
30 Days of Night

30 Days of Night

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Edit this entry  
22
Look Away

Look Away

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
American Mary

American Mary

2012
×
Read the review Edit this entry  
19
Circus of Books

Circus of Books

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Edit this entry  
15
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Edit this entry  
08
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
House of the Witch

House of the Witch

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
26
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Superhost

Superhost

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★½
Edit this entry  
16
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Candy Corn

Candy Corn

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Random Acts of Violence

Random Acts of Violence

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Ghosts of War

Ghosts of War

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Await Further Instructions

Await Further Instructions

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★½
Edit this entry  
18
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★★½
Edit this entry  
03
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Edit this entry  
04
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Game Night

Game Night

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry