glimmerman96 has logged 355 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Stan Helsing

Stan Helsing

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Caught in the Net

Caught in the Net

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
13
American Psycho II: All American Girl

American Psycho II: All American Girl

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Road House

Road House

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Macho Man

Macho Man

1985
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Kickboxer 5: The Redemption

Kickboxer 5: The Redemption

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Under Siege

Under Siege

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Extreme Movie

Extreme Movie

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Secret Garden

The Secret Garden

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
BKFC 19: Paige VanZant vs Rachael Ostovich

BKFC 19: Paige VanZant vs Rachael Ostovich

2021
×
Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Willow Creek

Willow Creek

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Glimmer Man

The Glimmer Man

1996
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
04
On Deadly Ground

On Deadly Ground

1994
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Hard To Kill

Hard To Kill

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
White Ghost

White Ghost

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hard to Kill

Hard to Kill

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Lost Souls

Lost Souls

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Urban Justice

Urban Justice

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fire Down Below

Fire Down Below

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Out for Justice

Out for Justice

1991
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Guardians of Martial Arts

Guardians of Martial Arts

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
You Cannot Kill David Arquette

You Cannot Kill David Arquette

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Under Siege 2: Dark Territory

Under Siege 2: Dark Territory

1995
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Attrition

Attrition

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Torture Club

The Torture Club

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Bladed Hand: The Global Impact of the Filipino Martial Arts

The Bladed Hand: The Global Impact of the Filipino Martial Arts

×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
China O'Brien

China O'Brien

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Prince Of The Sun

Prince Of The Sun

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Operation Beauty

Operation Beauty

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Undefeatable

Undefeatable

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
In the Claws of the CIA

In the Claws of the CIA

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
How to Blow Up a Helicopter (Ayako's Story)

How to Blow Up a Helicopter (Ayako's Story)

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Road Trip

Road Trip

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Righting Wrongs

Righting Wrongs

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Willkommen in Hamburg

Willkommen in Hamburg

×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Surviving 9/11

Surviving 9/11

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
El Mariachi

El Mariachi

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Knight and Day

Knight and Day

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★★
Edit this entry  
06
Shiny_Flakes: The Teenage Drug Lord

Shiny_Flakes: The Teenage Drug Lord

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★½
Edit this entry  
05
Scarlett

Scarlett

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Get Shorty

Get Shorty

1995
×
★★★★
Edit this entry