Sort by

t̩̻̩͖̩̻̩̀̀̀̀̀̀̀̀è̩̻̩͖̩̻̩̀̀̀̀̀̀̀r̩̻̩͖̩̻̩̀̀̀̀̀̀̀̀r̩̻̩͖̩̻̩̀̀̀̀̀̀̀̀ỳ̩̻̩͖̩̻̩̀̀̀̀̀̀̀ has logged 32 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Last Airbender

The Last Airbender

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
28
i thot i wuz free

i thot i wuz free

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Déjà Vu

Déjà Vu

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Breaking and Entering

Breaking and Entering

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Bride for Rip Van Winkle

A Bride for Rip Van Winkle

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
And So We Put Goldfish in the Pool.

And So We Put Goldfish in the Pool.

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lady in the Water

Lady in the Water

2006
×
Read the review Edit this entry  
20
The Goodbye Place

The Goodbye Place

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sledgehammer

Sledgehammer

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Village

The Village

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Jerry's

Jerry's

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Tropical Malady

Tropical Malady

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
My Hero Academia: Heroes Rising

My Hero Academia: Heroes Rising

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Happening

The Happening

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wax, or The Discovery of Television Among the Bees

Wax, or The Discovery of Television Among the Bees

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Signs

Signs

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Cube

Cube

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Outrage

Outrage

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Little Girl Who Conquered Time

The Little Girl Who Conquered Time

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Wicked City

Wicked City

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★★
Read the review Edit this entry